Зима — період відпочинку та насолоди плодами власної праці. Врожай зібрано, зручно розташовано на поличках комори чи підвалу; пряні помідори, хрусткі огірочки, сонячні абрикоси очікують у пузатих банках святкових застіль...
Однак, взимку теж можна виконувати деякі садово-городні роботи — ті, що не встигли зробити восени або ті, що можуть полегшити весняне навантаження.
У грудні, до настання морозів, можете зрізати з дерев живці для майбутнього щеплення. Зберігайте їх у ящику з піском в прохолодному місці. Якщо живців не багато, можна зберігати їх у холодильнику, обернувши вологою тканиною і поклавши в поліетиленовий пакет.
Клумби багаторічних декоративних рослин при відсутності достатнього снігового покриву варто додатово вкрити сухим листям, гіллям хвойних дерев або торфом.
Якщо не побілили штамби дерев в листопаді, можна зробити це в грудні, в безморозну безвітряну погоду. Не завадить взяти спеціальну фарбу садову ТМ САДІВНИК “Захист від зайців” - і дерева продезинфікуєте та захистете від сонячних опіків, і, в разі чого, зайців від саду відвадите.
Маєте на ділянці колоноподібні туї та ялівці? Обв’яжіть їх шпагатом та вкрийте мішковиною, згорнутою у декілька шарів, щоб у разі сильних снігопадів гілки не зламалися під вагою снігу чи криги.
У саду уважно обстежте кожне фруктове дерево на наявність зимуючих шкідників, видаліть та спаліть муміфіковані плоди — розсадники плодової гнилі. За сприятливої погоди можна завершити обрізку плодових дерев та кущів.
Якщо грудень видався досить теплим, викопайте ями для майбутньої висадки дерев (тим більше, що робити це рекомендують завчасно).
У мишині ходи розкладіть отруту. Щоб не створювати собі зайвих клопотів, скористайтесь готовим родетицидом Red Fox — у вигляді зерна чи гранул.
Поки є час, відвідайте аграрні магазинчики — вже зараз можна придбати насіння культур, які довго зберігають свою схожість: капусти, томатів, огірків, кабачків, гарбуза, перцю, баклажанів, гороху, квасолі, адже для отримання ранніх врожаїв висів на розсаду починають після зимових свят.